Jdi na obsah Jdi na menu
 


Námi používanou výstroj lze dělit do několika skupin:

 

Polní stejnokroj:

Celá naše jednotka nosí bojový stejnokroj vz.95 používaný AČR. Používáme i letni ripstopovou a goretexovou verzi uniformy (ECWCS), v zimním období nosíme jako svrchní vrstvu bílé převlečníky. Do budoucna zvažujeme zavedení pouštních stejnokrojů.

 

Pokrývka hlavy:

boji nejčastěji používáme aramidovou přilbu Schuberth 826 v různých taktických a kamuflážních úpravách (potahy dle prostředí, síťky, tygří oči, ochranné brýle,..). Nosíme i klobouky, rangercaps nebo pletené kukly.

 

Nosný systém:

nesení munice, granátů, výbušek a dalších věcí které potřebujeme mít rychle přístupné používáme rozličné nosné systémy. Nejčastěji je to nosič NPP-2006 od firmy SPM Liberec s možností vložení balistické ochrany. Dále jsou to vesty modelově vycházející z TL98 od firmy Alp (TL98, TL98mk.2, BVP) ojediněle můžete narazit na „slaňovačku“ nebo „univerzálku“ od SPM a některé další vesty. Nosiče a vesty jsou osazany sumkami, pouzdry a doplňky převážně od firem Alp, SPM a Sheep.

 

Batoh:

Obvykle nosíme batohy TL30 (Alp i SPM) nebo Patrol 30l, při zvýšeném objemu neseného materiálu TL60 nebo TL120. Používáme i batoh bergen od firmy Petris a jiné batohy.

 

Další výstroj:

Slaňovací sedáky (převážně od firmy Singing rock), maskovací převlečníky (hejkaly), camelbagy (Source a Camelbak), plynové masky (OM-10M), sluneční a taktické brýle (převážně ESS a Uvex), chrániče kolen, sněžnice a mnoho dalších více či méně užitečných věcí. V poslední době jsme začali používat mikropočítač Sony Vaio UX.

 

           Fotografie výstroje můžete zhlédnout v galerii

 

Obrazek